Робоча ситуація дня: Застосування штрафу до ФОП за відсутність платіжного терміналу

23 жовтня 2013 32
Чи будуть до підприємців застосовані штрафні санкції за відсутність платіжних терміналів для приймання до оплати спеціальних платіжних засобів (банківських платіжних карток)? Якщо так, то у яких випадках?

Чи будуть до підприємців застосовані штрафні санкції за відсутність платіжних терміналів для приймання до оплати спеціальних платіжних засобів (банківських платіжних карток)? Якщо так, то у яких випадках?

Ні, не будуть за умови, що законодавством дозволено не використовувати РРО.

Обов’язок щодо проведення розрахунків з покупцями за допомогою електронних платіжних засобів встановлено частиною 2 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII (далі — Закон № 1023), пунктом 14.19 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 № 2346-III (далі — Закон № 2346).

За обмеження або відмову в реалізації прав споживачів щодо використання електронних платіжних засобів на суб’єктів господарської діяльності накладається штраф у розмірі 500 нмдг (8500 грн.). Таку вимогу містить пункт 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затвердженого постановою КМУ від 17.08.2002 № 1177 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 02.10.2013 № 727).

Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює податковий орган. Контроль за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення зазначених розрахунків — Держспоживінспекція України (п. 14.19 Закону № 2346).

Це передбачено частиною 2 статті 17 Закону № 1023, пунктом 1 постанови КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» від 29.09.2010 № 878.

Правові засади застосування РРО визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265).

Відповідно до статті 9 Закону № 265 не застосовують РРО фізособи-підприємці на єдиному податку при здійсненні продажу товарів.

Фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування повинні здійснювати розрахунки у сфері торгівлі із застосуванням РРО (п. 177.10 Податкового кодексу України). А тому при здійсненні розрахунків з покупцями повинні використовувати електронні платіжні засоби.

Таким чином, у разі відсутності електронних платіжних засобів при розрахунках з покупцями штрафні санкції будуть застосовуватись до фізосіб-підприємців на загальній системі оподаткування. До фізосіб-підприємців на єдиному податку штрафи не застосовуватимуться.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах