Уніфіковано підхід до проведення перевірок суб’єктів господарювання та оформлення їх результатів

24 жовтня 2013 18
Уряд затвердив Методику розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)

Уряд затвердив:

  • Методику розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю);
  • Методику розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю).

За словами урядовців, це має удосконалити проведення перевірок суб’єктів господарювання та забезпечити однозначність і прозорість у відносинах між суб’єктами господарювання і перевіряючими.

Як і зараз критерії застосовуватимуться щодо діяльності суб’єктів господарювання у відповідній сфері. З урахуванням критеріїв усі суб’єкти господарювання будуть віднесені до одного з трьох ступенів ризику — високого (до 10%), середнього (до 30%) або незначного (60% і більше).

Від ступеня ризику залежатиме періодичність проведення планових перевірок. Рекомендовано перевіряти суб’єктів господарювання, що віднесені до:

  • високого ступеня ризику — не частіше ніж один раз на рік;
  • середнього ступеня ризику — не частіше ніж один раз на три роки;
  • незначного ступеня ризику — не частіше ніж один раз на п’ять років.

Що ж до уніфікованої форми акта перевірки (планової і позапланової), то вона повинна містити вичерпний перелік питань щодо проведення заходу. За допомогою цього переліку суб’єкт господарювання може здійснити самостійний контроль відповідності своєї діяльності вимогам законодавства. У той же час, перевіряючий не може перевищити свої повноваження та «вийти» за межі вичерпного переліку питань у акті, що підлягають перевірці.

Крім зазначеного переліку, уніфікована форма акта перевірки також містить:

  • опис виявлених порушень;
  • перелік питань щодо здійснення контролю за діями (бездіяльністю) посадових осіб органу державного нагляду (контролю);
  • пояснення, зауваження або заперечення щодо проведеного заходу та складеного за його результатами акта;
  • перелік нормативно-правових актів та нормативних документів, відповідно до яких складено перелік питань щодо проведення заходу.

Акт перевірки повинен бути підписаний посадовою особою контролюючого органу, керівником суб’єкта господарювання або уповноваженою ним особою, а також іншими особами, які брали участь у проведенні заходу, із зазначенням посади, прізвища та ініціалів.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль