Робоча ситуація дня: Списання безнадійного боргу щодо штрафу за порушення порядку застосування РРО

31 жовтня 2013 6
Чи підлягає списанню, згідно зі статтею 101 Податкового кодексу, борг за штрафними санкціями за порушення порядку застосування РРО, нарахованими більш ніж 3 роки тому?

Чи підлягає списанню, згідно зі статтею 101 Податкового кодексу, борг за штрафними санкціями за порушення порядку застосування РРО, нарахованими більш ніж 3 роки тому?

Так, підлягає.

Порядок застосування штрафних санкцій за порушення порядку застосування РРО визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265). Однак Законом № 265 не врегульовано питання застосування строків давності та списання таких штрафних санкцій.

Враховуючи, що контроль за нарахуванням та сплатою штрафних санкцій відповідно до наведеного вище Закону № 265 покладено на податкові органи, для врегулювання даного питання звернемось до Податкового кодексу України (ПК).

У свою чергу, грошове зобов’язання платника податків — це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету. Грошовим зобов’язанням є, зокрема, штрафна санкція, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (пп. 14.1.39 ПК).

Відповідно до пункту 101.1 ПК списанню підлягає безнадійний податковий борг, у т. ч. пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.

При цьому безнадійним вважається податковий борг, стосовно якого минув строк давності 1095 днів, тобто 3 роки (пп. 101.2.3, ст. 102 ПК).

Так само, як і за податковими платежами, за порушення порядку використання РРО податковим органом складається податкове повідомлення-рішення. У цьому випадку пунктом 2.2 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.11.2012 № 1236, передбачено податкове повідомлення-рішення за формою «С».

У разі підписання такого податкового повідомлення-рішення посадовими особами підприємства несплачена протягом 10 днів з дня прийняття рішення штрафна санкція обліковується в картці особового рахунку цього підприємства як податковий борг.

Відповідно, несплачена сума такого штрафу протягом строку, що перевищує 3 роки, є безнадійним податковим боргом. Такий борг підлягає списанню за рішенням керівника податкового органу згідно з Порядком списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 14.12.2012 № 1329.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах