Коригування ПДВ при здійсненні звільнених від оподаткування операцій

4 листопада 2013 2
Міністерство доходів і зборів України надало роз’яснення щодо порядку коригування податкового кредиту з ПДВ у разі використання придбаних товарів у звільнених від оподаткування ПДВ операціях

Міністерство доходів і зборів України надало роз’яснення щодо порядку коригування податкового кредиту з ПДВ у разі використання придбаних (імпортованих) товарів у звільнених від оподаткування ПДВ операціях.

Платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання за товарами/послугами/необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги/необоротні активи починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування згідно з пунктом 26 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що в цьому пункті йдеться про те, що тимчасово (на період виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України товарів (крім підакцизних) та надання послуг, якщо такі товари/послуги оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до цих програм.

Міндоходів пояснює, що платник ПДВ в доповнення до податкової накладної, складеної при постачанні звільненого від оподаткування товару/послуги, виписує додаткову податкову накладну на суму донарахованого ПДВ. Обидва примірники цієї податкової накладної залишаються в особи, що їх виписала.

У рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (покупця)» проставляється нуль.

У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини: «09 — Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах