Валюта позик під держгарантії не підлягає обов’язковому продажу

7 листопада 2013 4
Генеральний департамент грошово-кредитної політики НБУ роз’яснив особливості застосування вимог постанови Правління НБУ від 14.05.2013 № 163 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті»

Генеральний департамент грошово-кредитної політики НБУ роз’яснив особливості застосування вимог постанови Правління НБУ від 14.05.2013 № 163 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті». Зокрема, щодо обов’язкового продажу коштів в іноземній валюті, що надходять на користь юросіб (у т. ч. уповноважених банків) та фізосіб-підприємців відповідно до міжнародних договорів.

Так, Нацбанк наголошує на необхідності забезпечення Україною використання коштів міжнародних фінансових організацій виключно на цілі, передбачені в міжнародних договорах і повідомляє, що вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті не розповсюджуються на:

  • надходження кредитів (позик), що залучаються під державні гарантії;
  • надходження кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна,
  • надходження кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій, щодо яких відповідно до підписаних рамкових угод Україна зобов’язалася забезпечувати правовий режим, який надається іншим міжнародним фінансовим організаціям;
  • кошти міжнародної технічної допомоги у разі, якщо міжнародний договір щодо залучення цієї допомоги передбачає інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах