Робоча ситуація дня: Помилковий покупець у податковій накладній

10 грудня 2015 35
Податкова накладна складена не на того покупця і зареєстрована в ЄРПН. Як виправити цю помилку? Які штрафні санкції можуть бути застосовані?

ПРОБЛЕМА

Податкова накладна складена не на того покупця і зареєстрована в ЄРПН. Як виправити цю помилку? Які штрафні санкції можуть бути застосовані?

РІШЕННЯ

Назва та податковий номер платника ПДВ — покупця є обов’язковими реквізитами податкової накладної (п. 201.1 Податкового кодексу України; ПК).

Згідно з вимогами пункту 201.10 ПК порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Отже, у цій ситуації продавець мав включити суму ПДВ до податкових зобов’язань звітного періоду незалежно від того, чи правильно складена податкова накладна та чи була вона зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Чи може продавець, дані якого зазначені у податковій накладній неправильно, скористатися правом на податковий кредит до виправлення помилки, дізнавайтеся в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Освітні заходи

Семінар «Все про ПДВ і перевірки у 2017 році»

10 лютого 2017 року, Київ


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах