Робоча ситуація дня: Взаємозалік між юридичними особами, які мають податковий борг

5 грудня 2013 61
Чи можливий взаємозалік з юридичними особами, у яких є податковий борг?

Чи можливий взаємозалік з юридичними особами, у яких є податковий борг?

Так, можливий. За умови, що юридичні особи не є платниками єдиного податку. Платники єдиного податку не мають права застосовувати інший спосіб розрахунків, крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами.

Відповідно до статті 601 ЦК зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги.

Зарахування зустрічних вимог може здійснюватися за заявою однієї зі сторін.

Не допускається зарахування зустрічних вимог:

  • про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю;
  • про стягнення аліментів;
  • щодо довічного утримання (догляду);
  • у разі спливу позовної давності;
  • в інших випадках, встановлених договором або законом (ст. 602 ЦК).

Питання, пов’язані з податковим боргом, регулюються Податковим кодексом України (ПК).

Податковим боргом вважається сума узгодженого, але не сплаченого грошового зобов’язання платником податків у встановлений строк. Крім того, до податкового боргу відносяться також штрафні санкції та пеня, нараховані на суму такого грошового зобов’язання (пп. 14.1.175 ПК).

Обов’язок погашення податкового боргу покладається лише на платника податків, який має такий борг перед бюджетом.

На взаємостосунки між контрагентами наявність податкового боргу не впливає.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах