Робоча ситуація дня: Обмеження граничної суми розрахунків при продажу нерухомості

20 грудня 2013 12
Підприємство продає будинок (об’єкт незавершеного будівництва) фізичній особі. Чи не буде порушенням, якщо оплату внести трьома частинами по 150 тис. грн. в касу підприємства?

Підприємство продає будинок (об’єкт незавершеного будівництва) фізичній особі. Чи не буде порушенням, якщо оплату внести трьома частинами по 150 тис. грн. в касу підприємства?

Якщо оплата трьома частина по 150 тис. грн. буде здійснена протягом одного дня, то це буде порушенням.

Обмеження граничної суми розрахунків готівкою встановлено пунктом 1 постанови НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 № 210 (далі — Постанова № 210).

Зокрема, щодо обмеження готівкових розрахунків протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 тис. грн. між підприємством (підприємцем) та фізичною особою стосуються розрахунків як фізичної особи — платника з підприємством (підприємцем) — отримувачем, так і розрахунків підприємства (підприємця) — платника з фізичною особою — отримувачем.

У роз’ясненні Національного банку (лист НБУ від 08.11.2013 № 11-117/21669) зазначено, що обмеження розрахунків готівкою у розмірі 150 тис. грн. стосується розрахунків за будь-які матеріальні та нематеріальні блага в грошовій формі.

Згідно з пунктом 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637, та пунктом 1 Постанови № 210 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізичною особою в межах 150 тис. грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами.

Отже, якщо оплата готівкою буде здійснена між фізичною особою та підприємством трьома частинами по 150 тис. грн. протягом одного дня, то це буде порушенням.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах