Робоча ситуація дня: Виправлення минулорічних помилок з податку на прибуток

17 грудня 2015 48
Як виправляти самостійно виявлені минулорічні помилки з податку на прибуток? Чи виникатимуть штрафні санкції та пеня, якщо підприємство завищувало минулорічні збитки? Чи варто взагалі виправляти таке завищення збитків?

ПРОБЛЕМА

Як виправляти самостійно виявлені минулорічні помилки з податку на прибуток? Чи виникатимуть штрафні санкції та пеня, якщо підприємство завищувало минулорічні збитки? Чи варто взагалі виправляти таке завищення збитків?

РІШЕННЯ

У разі виявлення помилки у раніше поданій податковій декларації платник податку зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку. При цьому варто враховувати, що виправляють лише ті помилки, які були допущені не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за граничним терміном подання помилкової податкової декларації (ст. 102 Податкового кодексу України; ПК). 

Не подавати такий уточнюючий розрахунок можна лише у випадку, якщо платник податку зазначить відповідні уточнені показники у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені (п. 50.1 ПК).

Тобто положення ПК вимагають виправляти самостійно виявлені помилки у раніше поданих податкових деклараціях, зокрема з податку на прибуток. 

Про штрафи та пеню при самостійному виправленні помилок і виправлення помилок, які не занижували податкове зобов’язання, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль