Робоча ситуація дня: Підприємець втратив Книгу обліку доходів і витрат: наслідки

26 січня 2014 10
Які наслідки втрати Книги обліку доходів та витрат підприємцем, що знаходиться на загальній системі оподаткування?

Які наслідки втрати Книги обліку доходів та витрат підприємцем, що знаходиться на загальній системі оподаткування? 

Щодо фінансової відповідальності
Форма та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджено наказом МДЗ від 16.09.2013 № 481. 

У разі незабезпечення платником податків зберігання Книги обліку доходів та витрат передбачено штраф у розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. (ст. 121 ПК).

Щодо адміністративної відповідальності
Крім фінансових санкцій існує адмінвідповідальність, передбачена статтею 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, ведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 3 до 8 нмдг (від 51 до 136 грн.). Такі самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 5 до 8 нмдг (від 85 до 136 грн.).
Також зазначимо, у разі втрати Книги обліку доходів та витрат платник податків має повідомити контролюючий орган за місцем обліку в п’ятиденний строк. Заява про втрату складається в довільній формі. Відновити втрачений документ потрібно протягом 90 днів (п. 44.5 ПК).
Тобто застосування перелічених вище штрафів можливе лише після спливу 90 днів у разі невідновлення Книги обліку доходів та витрат.
Для її відновлення варто звернутись до органу Міндоходів для реєстрації нової Книги. Далі варто відновити всі записи, які були зроблені у втраченій Книзі. 

За це передбачений штраф у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (п. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»  



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах