Робоча ситуація дня: Підприємець придбаває плоди у фізосіб: як підтвердити та що сплатити

29 січня 2014 15
Платник єдиного податку другої групи придбаває горіхи у фізосіб. Чи потрібно йому сплачувати ПДФО за фізосіб і якщо так, то якими документами підтвердити таку операцію?

Платник єдиного податку другої групи придбаває горіхи у фізосіб. Чи потрібно йому сплачувати ПДФО за фізосіб і якщо так, то якими документами підтвердити таку операцію?

Платник єдиного податку — фізична особа при виплаті доходу фізичним особам є податковим агентом згідно з пунктом 14.1.180 Податкового кодексу України. Тому він повинен утримати ПДФО із сум нарахованого доходу за рахунок такої фізичної особи за ставкою 15%. А у разі якщо база оподаткування цих доходів перевищить 10 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року (у 2014 році — 12180,00 грн.), то ставка ПДФО до частини перевищення застосовується в розмірі 17%.

Крім того, платник єдиного податку, як податковий агент, повинен відобразити нарахування та виплату доходів фізичним особам і нарахований (утриманий) ПДФО у податковому розрахунку за формою № 1ДФ.

Для цього платнику єдиного податку — фізичній особі знадобиться ідентифікаційний номер таких фізичних осіб, а у разі його відсутності — паспортні дані з відміткою про відсутність у фізичної особи ідентифікаційного номеру.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»  



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах