Робоча ситуація дня: Чи можна змінити коректурним способом гриф про затвердження авансового звіту

14 лютого 2014 27
Підприємство у 2013 році деякий час використовувало нечинну форму авансового звіту. Чи можна в окремих авансових звітах змінити гриф «Затверджено»? Як можна виправити цю помилку, не передруковуючи авансові звіти?

Підприємство у 2013 році деякий час використовувало нечинну форму авансового звіту. Чи можна в окремих авансових звітах змінити гриф «Затверджено»? Як можна виправити цю помилку, не передруковуючи авансові звіти?

Ні, не можна.

Форму звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — форма звіту), змінено вже двічі.

До 25.01.2013 була дійсна форма звіту, затверджена наказом ДПА від 23.12.2010 № 996.

Із 25.01.2013 по 04.02.2014 була чинна форма звіту, затверджена наказом Мінфіну від 05.12.2012 № 1276.

На сьогодні (з 04.02.2014) чинною є форма звіту, затверджена наказом МДЗ від 24.12.2013 № 845.

Суттєвих змін у форми звіту не внесено. У чинній формі звіту , крім зміни грифу про затвердження звіту, змінено реквізит «Сума» — доповнено «(грн., коп.)». Інші виправлення — суто «косметичні».

Отже, гриф про затвердження в усіх трьох формах звіту різний. Потрібно чітко відслідковувати, із якого періоду набуває чинності нова форма. Якщо підприємство у 2013 році деякий час використовувало форму звіту, затверджену наказом ДПА, а не Мінфіну, коректурним способом зробити виправлення грифу «Затверджено» не вбачається можливим.

Відповідно до пунктів 4.1 та 4.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, у тексті та цифрових даних первинних документів, облікових регістрів і звітів підчистки і необумовлені виправлення не допускаються. Помилки в первинних документах, облікових регістрах і звітах, що створені ручним способом (написані від руки), виправляються коректурним способом.

Податкові наслідки використання нечинної форми звіту варто передбачити наперед. Окремі податківці можуть розцінити це як порушення підпункту 140.1.7 Податкового кодексу України щодо включення витрат на відрядження до складу податкових витрат.
Отже, не можна виправити коректурним способом гриф «Затверджено» у звіті про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, який підписано, затверджено та проведено в обліку в попередніх звітних періодах.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах