Робоча ситуація дня: Як відобразити переплату авансових внесків у річній декларації з податку на прибуток

18 лютого 2014 9
У декларації з податку на прибуток у рядку 07 сума рівна нулю. Сплачені авансові внески за січень–грудень 2013 року становлять 40 000 грн. Цю суму відображено в рядку 13.7 додатка ЗП та в рядку 13 ЗП декларації. Яке значення має бути в рядку 14 декларації з податку на прибуток?

Підприємство подає річну декларацію з податку на прибуток (за рекомендаціями податківців) уже за новою формою, затвердженою наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 (далі — Декларація).

У рядку 13 Декларації підприємство відображає «40 000 грн.» нарахованих авансових внесків протягом року.

Податок на прибуток за звітний (податковий) період (рядок 14) визначається за формулою:

рядок 14 = рядок 10 + рядок 11 + рядок 12 – рядок 13

Тобто формою Декларації не заперечується, що значення рядка 14 може бути від’ємним.

Тому в рядку 14 Декларації підприємство має право відобразити «–40 000 грн.», тобто переплату з податку на прибуток. Зазначена сума переноситься до рядка 16 Декларації також зі знаком «–».

Заповнюючи так Декларацію, платник податку матиме ще одне підтвердження переплати з податку на прибуток.

Зверніть увагу! Для зарахування переплати з податку на прибуток за 2013 рік в рахунок сплати інших платежів потрібна відповідна заява платника податку. Щоб врахувати суму переплати у рахунок сплати податкового зобов’язання з цього податку в 2014 році, заяву подавати не потрібно (п. 87.1 Податкового кодексу України).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах