«Зразковим» платником бути вигідно, однак дуже важко

19 лютого 2014 10
Для стимулювання суб’єктів господарювання до дотримання вимог податкового та митного законодавства Міндоходів затвердило Критерії визначення платників для набуття статусу «зразковий платник» та Програму їх підтримки

Для стимулювання суб’єктів господарювання до дотримання вимог податкового та митного законодавства Міндоходів затвердило, зокрема, Критерії визначення платників для набуття статусу «зразковий платник» (далі — Критерії) та Програму їх підтримки.

Так, право на отримання статусу «зразковий платник» мають платники, які є виробниками продукції, виробленої на митній території України, перебувають на загальній системі оподаткування, зареєстровані платниками ПДВ та одночасно відповідають таким критеріям:

1. Своєчасне подання податкової та фінансової звітності, звітності з ЄСВ.

2. Відсутність податкового боргу та боргу по зарплаті на початок звітного року та своєчасна сплата податкових та митних платежів, ЄСВ та зарплати протягом звітного року та до 1 квітня поточного року.

3. Наявність позитивної динаміки задекларованого до сплати податку на прибуток та декларування за звітний рік прибутковості на рівні не нижче подвійної облікової ставки НБУ, діючої станом на початок звітного року.

4. Забезпеченість основними засобами, залишкова вартість яких на початок звітного року становить не менше 2% загального річного обсягу постачання та не менше 1 млн. грн.

5. Середня чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з такими платниками податку, перевищує 50 осіб за звітний рік.

6. Середня зарплата не менше ніж у 5 разів перевищує рівень мінімальної зарплати, встановленої на 01 січня звітного року.

7. Загальна сума розбіжностей з ПДВ не перевищує 10% від середньомісячного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту платника за звітний рік.

8. Відповідність протягом звітного року критеріям, передбаченим податковим законодавством для отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ у кожному з періодів декларування такого бюджетного відшкодування (для платників, які декларують бюджетне відшкодування).

9. Сума нарахованих та сплачених податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску перевищує суму задекларованого до відшкодування ПДВ за звітний рік (для платників, які декларують бюджетне відшкодування).

Для таких «зразкових» платників податків контролери обіцяють, зокрема, такі бонуси:

  • проведення планових документальних перевірок не частіше ніж один раз на три календарні роки за умови забезпечення статусу протягом трьох років;
  • проведення камеральних перевірок податкової звітності з ПДВ протягом не більше п’яти робочих днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації;
  • отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;
  • надання у скорочені строки (протягом трьох робочих днів) низки адміністративних послуг.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль