Робоча ситуація дня: Чи потрібно у назві форми КБ-3 зазначати слово «примірна»

3 березня 2014 163
Підприємство займається будівництвом. Раніше для визначення вартості будівельних робіт використовувалися типові форми КБ-2в, КБ-3. З 1 січня 2014 року наказ, яким вони були затверджені, втратив чинність. Натомість затверджено примірні форми КБ-2в, КБ-3. Чи потрібно у роздрукованій формі КБ-3 зазначати слово «примірна»?

Підприємство займається будівництвом. Раніше для визначення вартості будівельних робіт використовувалися типові форми КБ-2в, КБ-3. З 1 січня 2014 року наказ, яким вони були затверджені, втратив чинність. Натомість затверджено примірні форми КБ-2в, КБ-3. Чи потрібно у роздрукованій формі КБ-3 зазначати слово «примірна»?

Так, потрібно.

З 1 січня 2014 року втратили чинність первинні документи, які використовувались в обліку в будівництві, затверджені наказами Мінрегіонбуду «Про затвердження примірних форм первинних документів з обліку в будівництві» від 04.12.2009 № 554 та «Про затвердження примірних форм первинних облікових документів при здійсненні будівництва за рахунок коштів міжнародних фінансових установ» від 01.03.2013 № 77. Цими наказами, зокрема, були затверджені примірна форма № КБ-2в «Акт приймання виконаних будівельних робіт» та примірна форма № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати».

Це обумовлено тим, що з 1 січня 2014 року згідно з наказом Мінрегіонбуду від 05.07.2013 № 293 введені в дію національні стандарти України (ДСТУ) із ціноутворення в будівництві, зокрема ДСТУ БД.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (далі — Правила № 293).

Примірні форми первинних документів з обліку в будівництві, які мають використовуватися з 1 січня 2014 року під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт, передбачено, зокрема, додатками Т–Ц до цих Правил:

  • примірна форма № КБ-2в «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (додаток Т);
  • примірна форма № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (додаток У);
  • примірна форма № 1 «Звіт про виконання робіт за контрактом на об’єкті будівництва за період (місяць/рік)» (додаток Ф);
  • примірна форма № 2 «Підсумковий звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об’єкті будівництва» (додаток Х);
  • примірна форма № 3 «Акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт» (додаток Ц).

Отже, як бачимо, визначення «примірна» є складовою назви форм, тому при їх роздруківці обов’язково потрібно вказувати «примірна», наприклад, «Примірна форма № КБ-2в…».

Пунктами 1.2 Правил № 293 визначено, що цей стандарт носить обов’язковий характер при визначенні вартості об’єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів комунальних і державних підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантіі. Застосування стандарту обумовлюється договором. Тобто, як і раніше, застосування цих форм при здійсненні будівництва за рахунок інших, ніж бюджетні кошти, джерел фінансування не є обов’язковим.

Звертаємо увагу! Мінрегіонбуд у листі від 12.01.2012 № 7/15-488 наголошує, що за об’єктами, будівництво яких здійснюється за рахунок інших джерел фінансування, застосування примірних форм № КБ-2в та № КБ-3 обумовлюється договором підряду.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки» 



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль