Деякі нюанси реєстрації платником ПДВ

6 березня 2014 4
У випадку надання нерезиденту консультаційних послуг та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем, місце постачання зазначених послуг визначається за межами митної території України, а тому такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ

Підприємство на загальній системі оподаткування надає нерезиденту консультаційні послуги, зокрема, консультації у сфері інформатизації. Загальний обсяг таких операцій за останні 12 календарних місяців перевищив 300 тисяч гривень. Чи зобов’язане таке підприємство зареєструватися платником ПДВ?

Так, відповідно до пункту 181.1 Податкового кодексу України (ПК) у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПК, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Разом з тим, слід зазначити, що згідно з розділами V та ХХ ПК до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Стосовно постачання консультаційних послуг у сфері інформатизації нерезиденту слід зазначити наступне.

Згідно з підпунктом «б» пункту 185.1 ПК об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Підпунктом «в» пункту 186.3 ПК визначено, що при наданні консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних, а також послуг з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем, місцем постачання зазначених послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, — місце постійного чи переважного його проживання.

Таким чином, у випадку надання нерезиденту консультаційних послуг та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем, місце постачання зазначених послуг  визначається за межами митної території України, а тому такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Таким чином, враховуючи те, що підприємство здійснює операції з надання послуг нерезиденту, які згідно з нормами Податкового кодексу не є об’єктом оподаткування ПДВ, підстави для обов’язкової реєстрації платником ПДВ у такого підприємства відсутні.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах