Робоча ситуація дня: Компенсація витрат на відрядження може проводитись і без підтвердних документів

19 березня 2014 18
Працівник підприємства їздив у відрядження в межах України. Оскільки потяг відправлявся о 5 годині ранку, єдиним способом дістатись вокзалу було таксі. Проте підтвердних документів про поїздку таксист не надав. Чи можна відшкодувати працівнику такі витрати?

Працівник підприємства їздив у відрядження в межах України. Оскільки потяг відправлявся о 5 годині ранку, єдиним способом дістатись вокзалу було таксі. Проте підтвердних документів про поїздку таксист не надав. Чи можна відшкодувати працівнику такі витрати?

Відповідно до пункту 6 розділу ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, працівникові відшкодовують витрати на проїзд, зокрема автомобільним транспортом загального користування (крім таксі). Витрачені кошти будуть повернуті працівнику лише за наявності оригіналів підтвердних документів.

Інші підприємства можуть використовувати норми Інструкції довідково. Тож приватні підприємства можуть компенсувати витрати на таксі, якщо це передбачено Положенням про відрядження. Навіть за відсутності підтвердних документів. Рішення про повернення витрачених коштів прийматиме керівник.

Якщо він прийме рішення про відшкодування витрат на таксі, такі витрати не включать до складу податкових. Також не вдасться відобразити податковий кредит.

Разом з тим, відшкодовані витрати на таксі будуть вважатись для працівника додатковим благом. Тож їх потрібно включити до місячного оподатковуваного доходу, застосувавши «натуральний» коефіцієнт.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах