Дивіденди: принцип оподаткування залежить від статусу корпоративних прав

19 березня 2014 6
Дохід учасників господарських товариств — власників акцій (корпоративних прав) у вигляді дивідендів оподатковується під час їх виплати та за їх рахунок.

Дохід учасників господарських товариств — власників акцій (корпоративних прав) у вигляді дивідендів оподатковується під час їх виплати та за їх рахунок. Якщо статутом підприємства передбачена виплата дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або передбачають виплату фіксованого розміру дивідендів, то такі дивіденди оподатковуються податком на доходи фізичних осіб як заробітна плата за ставками 15% чи 17%. Інші дивіденди оподатковуються за ставкою 5%.

Податковим агентом під час нарахування та виплати дивідендів є емітент корпоративних прав або за його дорученням — інша особа, яка здійснює таке нарахування (виплату). У подальшому, доходи у вигляді дивідендів мають бути відображені підприємством у податковій звітності — формі № 1ДФ (ознака доходу: 109 — дивіденди чи 101 — заробітна плата).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах