Оренду земельної ділянки потрібно оформляти з усіма власниками будівлі

18 квітня 2014 17
Відшкодування орендної плати за використання земельної ділянки має здійснюватися пропорційно до часток осіб у праві власності на будівлю кожного співвласника

Надання в користування земельної ділянки, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності декількох суб’єктів, можливе шляхом укладення договору оренди земельної ділянки з усіма власниками будівлі.

Водночас порядок використання земельної ділянки кожним співвласником будівлі, зокрема відшкодування орендної плати за використання земельної ділянки, має здійснюватися пропорційно до часток осіб у праві власності на будівлю кожного співвласника.

При укладанні договору оренди землі на земельну ділянку необхідно зазначати у ньому відомості про об’єкт оренди (земельної ділянки) та всіх орендарів.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV частина (частка) земельної ділянки не може бути об’єктом оренди землі, оскільки об’єктом оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній та державній власності.

Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права (ст. 125, 126 Земельного кодексу України; ЗК). Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі (ст. 79 ЗК).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах