Робоча ситуація дня: Формування податкового кредиту при продажі лікарських засобів

12 травня 2014 6
Чи потрібно проводити розподіл податкового кредиту з ПДВ у декларації за квітень у зв’язку із застосуванням ставки ПДВ 7% при продажі ліків після 01.04.2014?

Чи потрібно проводити розподіл податкового кредиту з ПДВ у декларації за квітень у зв’язку із застосуванням ставки ПДВ 7% при продажі ліків після 01.04.2014?

Ні, не потрібно.
Пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту регулюється статтею 199 Податкового кодексу України (ПК).
Розподіл податкового кредиту з ПДВ проводиться у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні (п. 199.1 ПК).
Зазначений порядок не застосовується у випадку, коли під час придбання товарів суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості таких товарів, не були включені до складу податкового кредиту, а при продажу цих товарів були визначені податкові зобов’язання.
У такому разі слід провести коригування податкового кредиту за правилами, встановленими пунктом 198.5 ПК. Згідно з цією нормою платник ПДВ може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості товарів, що не були включені до складу податкового кредиту при придбанні або виготовленні таких товарів, та/або з яких були визначені податкові зобов’язання.

Податкові зобов’язання і податковий кредит з ПДВ визначаються на дату початку фактичного використання товарів. При цьому слід пам’ятати, що коригування податкового кредиту можливе за умови, що такі товари починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника ПДВ.
Враховуючи зазначене, суми ПДВ, сплачені (нараховані) при придбанні лікарських засобів і виробів медичного призначення, що залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 і будуть надалі використовуватися при здійсненні операцій з постачання, які оподатковуються за ставкою 7%, можуть бути включені до складу податкового кредиту.
Суми податкового кредиту слід відобразити у рядку 16.6 декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому відбулось постачання таких лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах