Обов’язковий продаж інвалюти та строк розрахунків за ЗЕД-операціями в 90 днів уже не діють

19 травня 2014 6
Вимога про обов’язковий продаж валютної виручки експортерами вже неодноразово встановлювалась НБУ

Втратила чинність постанова НБУ, яка тимчасово до 17.05.2014 установлювала:

  • строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів — 90 календарних днів;
  • вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанку надходжень в інвалюті з-за кордону на користь юросіб, фізосіб — підприємців, іноземних представництв, а також надходження в інвалюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій НБУ.

Зокрема, обов’язковому продажу підлягали:

  • 50% валютної виручки (у т. ч. від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами) юридичними особами та фізичними особами — підприємцями, які є резидентами України;
  • надходження з-за кордону на користь фізосіб (резидентів і нерезидентів) в сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті  150 тис. грн. за місяць (за умови, що такі надходження здійснюються в інвалюті 1-ї групи класифікатора і в російських рублях).

Нагадаємо, що вимога про обов’язковий продаж валютної виручки експортерами вже неодноразово встановлювалась НБУ. Зокрема, вперше обов’язковий продаж надходжень в інвалюті (на півроку) був введений ще в листопаді 2012 року. Тож зважаючи на мінливість і невизначеність на сьогодні фінансового ринку регулятор скоріш за все не забариться з прийняттям чергових валютних обмежень.

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах