Робоча ситуація дня: Чи може фізособа-підприємець уповноважувати іншу особу підписувати податкові накладні

20 травня 2014 17
Перевізник (фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування, є платником ПДВ) надав податкову накладну, яку підписано іншою особою. До цієї податкової накладної також додається копія наказу про призначення директора (іншої особи) з правом підпису на всіх банківських, юридичних та бухгалтерських документах. Чи має юридичну силу такий наказ та чи вважається правильною така податкова накладна?

Перевізник (фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування, є платником ПДВ) надав податкову накладну, яку підписано іншою особою. До цієї податкової накладної також додається копія наказу про призначення директора (іншої особи) з правом підпису на всіх банківських, юридичних та бухгалтерських документах. Чи має юридичну силу такий наказ та чи вважається правильною така податкова накладна?

Юридичної сили такий наказ немає, а отже податкова накладна вважатиметься недійсною.

Згідно з пунктом 201.1 Податкового кодексу України (ПК) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:

    а) у паперовому вигляді;
    б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках, зокрема, такі обов’язкові реквізити як повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — продавця товарів/послуг.

Згідно з пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МДЗ від 14.01.2014 № 10 усі примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку — продавця (за її наявності).

Відповідно до пункту 19.1 ПК платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.

Довіреність, видана платником податків — фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства (п. 19.2 ПК).

Відповідно до глави 4 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Мін’юсту від 22.02.2012 №2 96/5 довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. При цьому нотаріуси посвідчують довіреності, складені від імені однієї або кількох осіб, на ім’я однієї особи або кількох осіб за усним зверненням довірителя.

Таким чином, для того щоб податкова накладна мала юридичну силу, вона має бути підписана представником фізособи-підприємця на підставі виданої довіреності, посвідченої нотаріально, а не на підставі наказу, або має бути підписана безпосередньо фізичною особою — підприємцем.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах