Способи зміни зовнішньоекономічного договору при зміні ціни договору

27 травня 2014 39
Чи потрібно укладати новий зовнішньоекономічний договір при зміні ціни в договорі з нерезидентом? Чи можна укласти додаткову угоду до зовнішньоекономічного договору?

Чи потрібно укладати новий зовнішньоекономічний договір при зміні ціни в договорі з нерезидентом? Чи можна укласти додаткову угоду до зовнішньоекономічного договору?

Механізм зміни ціни в господарському договорі передбачений частиною 5 статті 180 Господарського кодексу України, відповідно до якої за згодою сторін у господарському договорі може бути передбачено доплати до встановленої ціни за продукцію (роботи, послуги) вищої якості або виконання робіт у скорочені строки порівняно з нормативними.

У випадку, якщо механізм зміни ціни (наприклад, у випадку зміни курсу валют) не передбачений у господарському договорі, сторони зобов’язані узгодити її додатково у письмовій формі, зважаючи на те, що ціна є істотною умовою договору, тобто умовою, при досягненні згоди щодо якої господарський договір вважається укладеним.

Відтак, зміна ціни можлива як шляхом розірвання договору і укладенням нового договору, так і шляхом укладення додаткової угоди, яка буде невід’ємною частиною попередньо укладеного договору.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-XII зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.

Особливості укладення зовнішньоекономічних договорів встановлені Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженим наказом Мінекономіки від 06.09 2001 № 201 (далі — Положення № 201).

Відповідно до пункту 2 Положення № 201 за домовленістю сторін у договорі (контракті) можуть визначатися додаткові умови, зокрема:

  • різного роду захисні застереження, з якого моменту договір (контракт) починає діяти;
  • можливість і порядок унесення змін до договору (контракту) та ін.

Отже, у випадку внесення до зовнішньоекомічного договору застереження про те, що ціна може бути змінена шляхом укладення додаткових угод, така форма зміни ціни буде допустимою.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль