Робоча ситуація дня: Відсотки за депозитом та податкова накладна «живуть» в паралельних світах

10 червня 2014 20
Чи складається податкова накладна на суму коштів, отриманих у вигляді відсотків за депозитом, та чи відображаються такі суми в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних?

Ні, податкова накладна не складається та в реєстрі такі суми не відображаються.

Відповідно до підпунктів «а»-«б» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (п. 201.7 ПК).

При цьому операція з отримання відсотків за депозитом не відповідає визначенню постачання послуг (пп. 14.1.185 ПК) чи постачання товарів (пп. 14.1.191 ПК) та не є авансом в рамках таких операцій.

Отже, отримання відсотків за депозитом не є об’єктом оподаткування ПДВ та не супроводжується складанням податкової накладної.

Попри те, що в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних, затвердженому наказом МДЗ від 25.11.2013 № 708, передбачено графи для відображення операцій, які не є об’єктом оподаткування, на думку податківців, суми отриманих відсотків не відображаються в такому реєстрі (Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.21).

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах