Робоча ситуація дня: Торговельна діяльність без патенту

13 червня 2014 6
Чи потрібно підприємству (юридичній особі) придбавати патент на проведення торговельної діяльності з продажу квитків на пішохідні та прогулянкові екскурсії на річковому транспорті?

Перелік суб’єктів господарювання, які є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, встановлено підпунктом 267.1.1 Податкового кодексу України(ПК).

Придбавати торговий патент мають ті юридичні особи та фізичні особи — підприємці, їх відокремлені підрозділи, які провадять такі види підприємницької діяльності, як:

  • торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;
  • діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним постановою КМУ від 29.12.2010 № 1258;
  • торгівля валютними цінностями в пунктах обміну іноземної валюти;
  • діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

При цьому торговельною діяльністю вважається роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток (пп. 14.1.246 ПК).

Діяльність у сфері розваг — це господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що полягає в проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо (пп. 14.1.46 ПК).

З огляду на те, що продаж квитків на пішохідні та прогулянкові екскурсії на річковому транспорті не підпадає під визначення зазначених вище видів діяльності, то придбавати торговий патент на продаж цих квитків нормами чинного законодавства не передбачено.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах