Робоча ситуація дня: Облік чаю та кави на підприємстві

11 вересня 2014 181
Підприємство придбає для офісу чай та каву. Як в бухгалтерському та податковому обліку відобразити операції з придбання та роздачі чаю та кави. Як відобразити представницькі витрати?

Підприємство придбає для офісу чай та каву. Як в бухгалтерському та податковому обліку відобразити операції з придбання та роздачі чаю та кави. Як відобразити представницькі витрати?

На жаль, у переважній більшості випадків ані на податкові витрати, ані на податковий кредит з ПДВ розраховувати не доводиться.

Якщо підприємство придбає каву та чай для своїх працівників, то це навряд чи можна назвати господарською діяльністю підприємства. Тому дорога до податкових витрат та податкового кредиту з ПДВ закрита.

Для працівників підприємства безкоштовна кава та чай буде додатковим благом. Але оскільки не можна точно ідентифікувати платників податку та визначити суму доходу, то ПДФО із працівників не утримують.

Інша справа, якщо каву та чай придбають для представницьких цілей. Тоді на підставі підпункту «а» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) такі витрати можна включити до складу податкових.

При цьому потрібно подбати про необхідне документальне оформлення. Як зазначили податківці у своєму листі від 25.10.2013 № 14054/6/99-99-19-03-02-15, витрати на проведення представницьких заходів можуть включатись до складу податкових витрат за умови наявності, зокрема:

  • наказу про проведення офіційного прийому, запрошення представників (делегацій) та їх відповіді;
  • кошторису витрат;
  • актів виконаних робіт;
  • звітів про проведений захід;
  • накладних на відпуск продукції, товарів зі складу тощо.

У бухгалтерському обліку чай та каву, придбану для працівників офісу, обліковують на субрахунку 209 «Інші матеріали» із подальшим списанням на рахунок 92 «Адміністративні витрати».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль