Заповнення податкової декларації в разі самостійного виявлення помилки

16 вересня 2014 13
У разі проведення виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 01.01.2012 проводиться порівняння суми виправленого податкового зобов’язання та суми податкового зобов’язання звітного періоду, під час розрахунку якого виявлена помилка

Як заповнюється податкова декларація платника ЄП — ЮО в разі самостійного виправлення помилок у складі звітної або звітної нової податкової декларації, якщо уточнюються декілька податкових періодів, у тому числі попереднього року?

Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданій платником податку податковій декларації, визначено статтею 50 Податкового кодексу України (ПК).

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 ПК:

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу в розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Форма податкової декларації платника єдиного податку — юридичної особи (далі — декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2012 № 1159).

У разі виправлення самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданій декларації, у тому числі й за звітні (податкові) періоди попереднього року, використовується чинна форма декларації.

Декларація може подаватися юридичною особою — платником єдиного податку як звітна, звітна нова та уточнююча (відповідні відмітки робляться в полі 1 «Тип податкової декларації» заголовної частини декларації). У полі 2 «Група платника єдиного податку» заголовної частини декларації платник зазначає групу, на якій він перебував як у звітному, так і у минулих періодах. У полі 3 заголовної частини декларації зазначається звітний (податковий) період, за який подається звітна (звітна нова) декларація, а у полі 4 — податковий (звітний) період, що уточнюється у разі подання уточнюючої декларації.

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку «Розрахунок податкового зобов’язання єдиного податку за минулий період, що уточнюється» (далі — додаток) до декларації платник єдиного податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками податкової декларації, що уточнюється, визначає суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку. Додаток до декларації заповнюються окремо за кожний період, що уточнюється, у тому числі за періоди до 01.01.2012. Сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання (як сума відповідних рядків додатків), переноситься до частини «Самостійне виявлення помилок» (рядки 11 – 12) декларації. У рядку 14 декларації зазначається сума штрафу в розмірі 5% від суми збільшення та в рядку 15 декларації — сума пені.

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій декларації окремо за кожний період, що уточнюється, у тому числі за періоди до 01.01.2012, то додаток до декларації не заповнюється. Правильні значення показників зазначаються в такій декларації (рядки 1 – 9 розділу ІІ або рядки 16 – 24 розділу ІІІ), а в рядку 10 розділу ІІ або рядку 25 розділу ІІІ декларації — сума єдиного податку за даними раніше поданої декларації, що уточнюється (сума задекларованого податкового зобов’язання). На підставі порівняння податкового зобов’язання такої декларації та декларації, яка уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, штрафу в розмірі 3% від суми недоплати (рядок 13 розділу ІІ або рядок 28 розділу ІІІ), та пені (рядок 15 розділу ІІ або рядок 30 розділу ІІІ).

У разі проведення виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 01.01.2012, за визначення значень рядків 11, 12 розділу ІІ або рядків 26, 27 розділу ІІІ уточнюючої декларації або додатку до звітної (нової звітної) декларації проводиться порівняння суми виправленого податкового зобов’язання та суми податкового зобов’язання звітного періоду, під час розрахунку якого виявлена помилка (рядок 8 розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою, форма якого затверджена наказом ДПА України від 28.02.2003 № 98).

У рядку 1 розділу ІІ, або рядку 16 розділу ІІІ уточнюючої декларації, або рядку 1 додатка до звітної (нової звітної) декларації платник єдиного податку зазначає всю виручку, що оподатковується за обраною ставкою до 01.01.2012 (6% або 10%), а в рядку 7 розділу ІІ, або рядку 22 розділу ІІІ декларації, або рядку 7 додатка до звітної (нової звітної) декларації визначає суму єдиного податку за обраною ставкою до 01.01.2012 (6% або 10%).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах