Цікаві нюанси оплати листка непрацездатності

24 вересня 2014 12
Департамент соціального страхування та партнерства Міністерства соціальної політики України та Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України роз’яснили деякі питання щодо оплати листка непрацездатності

Працівникові за сімейних обставин було надано відпустку без збереження заробітної плати з 20 до 30 листопада 2013 року, але 18 листопада він захворів і був непрацездатним до 10 грудня 2013 року. Чи має він право на допомогу з тимчасової непрацездатності за весь період непрацездатності, яка настала раніше від того дня, коли могла  розпочатися відпустка?

Згідно зі статтею 35 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240), допомога з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у вигляді матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

Допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період утрати працездатності в порядку та розмірах, установлених законодавством.

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів роботодавця в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Підстави для відмови в оплаті листка непрацездатності за перші п’ять днів непрацездатності за рахунок коштів підприємства і в наступні дні непрацездатності за рахунок коштів Фонду визначені частиною 1 статті 36 Закону № 2240. Згідно із цими нормами, листок непрацездатності, виданий в установленому порядку, не оплачується за період перебування застрахованої особи, зокрема, у відпустці без збереження заробітної плати.

Отже, якщо тимчасова непрацездатність настала до початку відпустки застрахованої особи без збереження заробітної плати та триває після закінчення терміну цієї відпустки, допомога з тимчасової непрацездатності має надаватися за робочі дні (години) згідно з графіком роботи підприємства, його структурного підрозділу або індивідуальним графіком працівника (якщо такий установлено), які припадають на період непрацездатності працівника до та після закінчення відпустки, тобто за робочі дні (години), які мали б бути відпрацьовані.

Оскільки статтею 26 Закону України «Про відпустки» передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за сімейних обставин та з інших причин може надаватися працівникові на термін, обумовлений угодою між ним та власником або уповноваженим ним органом, у разі настання тимчасової непрацездатності до початку відпустки без збереження заробітної плати за згодою між працівником та роботодавцем може бути вирішено питання щодо перенесення терміну такої відпустки.

Департамент соціального страхування та партнерства Міністерства соціальної політики України

 

Чи включати під час звільнення до виплат, що належать працівникові, суму допомоги з тимчасової непрацездатності, якщо кошти з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ще не надійшли?

Фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам відбувається відповідно до Закону № 2240 та Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС з ТВП, затвердженого постановою правління Фонду від 22.12.2010 № 26 зареєстрованою в Мін’юсті України 25.01.2011 за № 111/18849.

Згідно з абзацом першим частини 2 статті 35 Закону № 2240, допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період утрати працездатності в порядку та розмірах, установлених законодавством.

Абзацом другим частини 2 статті 35 Закону № 2240 передбачено, що оплачують перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів роботодавця в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Починаючи з шостого дня непрацездатності страхувальник виплачує відповідне матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду лише після надходження суми коштів, зазначеної в заяві-розрахунку, на окремий рахунок.

Фінансування страхувальниками-роботодавцями матеріального забезпечення застрахованим особам з шостого дня тимчасової непрацездатності за рахунок власних коштів з наступним відшкодуванням (погашенням цих витрат) Фондом після ухвалення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464 Законом № 2240 не передбачено.

Відповідно до статті 47 Кодексу Законів про працю України (КЗпП), власник або уповноваженим ним орган у день звільнення зобов’язаний видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені статтею 116 КЗпП.

Цією статтею визначено, що в день звільнення працівникові мають виплатити суми, належні йому від підприємства, установи, організації, а саме: має бути видано заробітну плату, в тому числі оплату праці за останній день роботи (також оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві) та суми за невикористані дні відпустки.

Оскільки суми матеріального забезпечення з шостого дня тимчасової непрацездатності застрахована особа одержує від Фонду і за рахунок коштів Фонду, то в цьому випадку немає порушення статті 116 КЗпП.

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль