Банк-банкрут: забираємо кошти з рахунків

24 вересня 2014 20
У підприємства залишилися кошти на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації. Що робити підприємству, аби їх повернути?

У підприємства залишилися кошти на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації. Що робити підприємству, аби їх повернути?

Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI (далі — Закон № 4452) визначає порядок виплати Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд) відшкодування за вкладами. Також Закон № 4452 регулює відносини між Фондом, банками, НБУ, визначає повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків.

Підприємство-кредитор протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду має право заявити уповноваженій особі Фонду про свої вимоги до банку (ч. 5 ст. 45 Закону № 4452). Адже Фонд у день отримання рішення НБУ про ліквідацію банку набуває прав ліквідатора банку та розпочинає процедуру його ліквідації відповідно до Закону № 4452 (ст. 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 № 2121-ІII). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду виконує функції з ліквідації банку (ч. 1 ст. 46 Закону № 4452).

З’ясувати, як відобразити в обліку підприємства неповернення коштів на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації, Ви зможете в тижневику «Головбух» № 35. 



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль