Підстави для розірвання договору про визнання електронних документів

18 січня 2016 495
Фахівці ДФС нагадали, коли контролюючий орган має право розірвати договір про визнання електронних документів

Як знову підтвердила ДФС, контролюючий орган має право розірвати договір про визнання електронних документів лише у разі:

  • ненадання платником податків нового посиленого сертифіката (сертифікатів) відкритого ключа замість скасованих;
  • зміни платником місця реєстрації.

Це передбачено пунктом 4 розділу 6 додатка 1 до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПАУ від 10.04.2008 № 233 (далі — Інструкція).

При цьому чинним законодавством не передбачено інших, ніж визначено у наведеній Інструкції, підстав для розірвання договору в односторонньому порядку з боку контролюючих органів.

Нагадаємо, що договір про визнання електронних документів діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо платник подає до контролюючого органу нові посилені сертифікати електронного цифрового підпису, договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Тож якщо за відсутності зазначених вище підстав контролюючим органом усе-таки прийнято рішення про одностороннє розірвання відповідного договору, якому, зазвичай, передує неприйняття електронної звітності, таке рішення можна сміливо оскаржувати.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах