Основний засіб простоює ― амортизувати не можна

27 жовтня 2014 4
Основний засіб, який не використовують у господарській діяльності, потрібно вивести з експлуатації та законсервувати

Податківці роз’яснили, що основний засіб (далі ― ОЗ), який не використовують у господарській діяльності, потрібно вивести з експлуатації та законсервувати.  Підставою для цього слугуватиме наказ керівника, акт про тимчасове виведення ОЗ з виробничого процесу тощо.

Законсервований ОЗ не амортизують у податковому обліку. У разі зворотного введення такого ОЗ в експлуатацію амортизацію починають нараховувати з наступного за введенням місяця. При цьому витрати на утримання основних засобів під час консервації та на розконсервацію відносять до податкових витрат звітного періоду.

Також податківці наклали «табу» й на податкові витрати орендаря, якщо об’єкт оренди не використовують у господарській діяльності. Водночас орендодавець зобов’язаний включати орендні платежі до податкових доходів.

Зі свого боку зауважимо, що обов’язку консервувати ОЗ не прописано на нормативному рівні. А норми Положення про порядок консервації основних виробничих фондів підприємств, затверджений постановою КМУ від 28.10.1997 № 1183, на який посилаються податківці, зобов’язані виконувати лише підприємства, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, а також засновані на державній власності. Для інших підприємств це положення має рекомендаційний характер.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах