Як відображати ліквідацію нематеріальних активів до закінчення терміну корисного використання

29 жовтня 2014 16
Нематеріальний актив, виведений з експлуатації відповідно до рішення платника податку про його ліквідацію, не амортизується

Як відображається ліквідація (списання) нематеріальних активів за рішенням платника податку до закінчення терміну корисного використання?

Відповідно до підпункту 139.1.6 Податкового кодексу України (ПК), не включаються до складу витрат витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, пов’язані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі статтями 144–148 ПК, з урахуванням пунктів 146.11, 146.12 і 148.5 ПК.

Згідно з пунктом 144.1 ПК, амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності.

Облік вартості, яка амортизується, і нематеріальних активів ведеться за кожним із об’єктів, що входить до складу окремої групи (пп. 145.1.1 ПК).

Нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється наказом по підприємству за визнання цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше ніж визначено в пункті 145.1 ПК, і призупиняється на період його виводу з експлуатації (для реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та інших причин) на підставі документів, які свідчать про виведення таких основних засобів з експлуатації (пп. 145.1.2 ПК).

Оскільки нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, і припиняється у разі виведення його з експлуатації, то нематеріальний актив, виведений з експлуатації відповідно до рішення платника податку про його ліквідацію, не амортизується.

Водночас статті 144–146 ПК не містять норми щодо віднесення до витрат у разі ліквідації нематеріального активу за рішення платника податку суми вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації такого нематеріального активу. Отже, у разі ліквідації нематеріального активу його балансова вартість до складу витрат не відноситься.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах