Робоча ситуація дня: Коригування податкових зобов’язань з ПДВ при взаємозаліку заборгованостей

18 листопада 2014 40
Підприємство отримало аванс за ще ненадані послуги контрагенту та відвантажило йому товар за іншим договором. За правилом першої події підприємство нарахувало зобов’язання з ПДВ за обома операціями. Згодом підприємство вирішило не надавати послуги, а суму авансу зарахувало як оплату за товар, погодивши це з контрагентом. Чи можна взагалі робити такий залік вимог? Чи вправі підприємство відкоригувати зобов’язання з ПДВ за не надані послуги?

Підприємство отримало аванс за ще ненадані послуги контрагенту та відвантажило йому товар за іншим договором. За правилом першої події підприємство нарахувало зобов’язання з ПДВ за обома операціями. Згодом підприємство вирішило не надавати послуги, а суму авансу зарахувало як оплату за товар, погодивши це з контрагентом. Чи можна взагалі робити такий залік вимог? Чи вправі підприємство відкоригувати зобов’язання з ПДВ за не надані послуги?

Одним зі способів припинення зобов’язання є залік зустрічних однорідних вимог (ст. 601 Цивільного кодексу України; ЦК, ст. 203 Господарського кодексу України). До того ж стаття 602 ЦК не містить підстав для заборони зарахування вимог у зазначеному випадку.

Про те, чи можна робити такий залік та про нюанси оподаткування ПДВ, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль