Бронежилети невійськових стандартів можуть ввозитися в Україну без дозволу Держекспортконтролю

28 листопада 2014 41
Бронежилети невійськових стандартів, які є товарами подвійного використання, можуть ввозитися в Україну без дозволу Держекспортконтролю України

Чи дозволяється пересилати на митну територію України на адресу юридичних та фізичних осіб в міжнародних поштових та експрес-відправленнях бронежилети?

Відповідно до положень статті 196 Митного кодексу України (МК), не можуть бути пропущені через митний кордон України:

  • товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом;
  • товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи Інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених ст. 376 та ч. 2 ст. 378 МК);
  • товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог МК та інших законів України, крім випадків, передбачених МК.

Відповідно до статті 197 МК, у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій.

Переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Заборони та обмеження щодо переміщення (пересилання) окремих видів товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях визначені положеннями статті 235 МК.

Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затверджено постановою КМУ від 20.11.2003 № 1807 (далі — Порядок № 1807).

Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання затверджено постановою КМУ від 28.01.2004 № 86 (далі — Порядок № 86).

Відповідно до вимог зазначених Порядків, під час митного оформлення суб’єкт або іноземний суб’єкт разом з іншими документами, необхідними для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зобов’язаний надати на вимогу митниці оригінал дозволу або висновку Державної служби експортного контролю України (далі — Держекспортконтроль України).

Відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» від 20.02.2003 № 549-IV, дозвіл чи висновок надається суб’єкту здійснення міжнародних передач товарів, військовим формуванням, правоохоронним органам, органам та підрозділам цивільного захисту України.

Зокрема, бронежилети, інші засоби спеціального захисту внесено до Додатків до згаданих Порядків у формі контрольних списків з детальним описом їх характеристик.

Вимога про необхідність виконання законодавства у галузі державного експортного контролю розповсюджується як на юридичних, так і на фізичних осіб.

Відповідно до позиції МL13d) Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, наведеному у додатку до Порядку № 1807, державному експортному контролю підлягають усі види міжнародних передач (експорт, імпорт, тимчасове вивезення, тимчасове ввезення, транзит) бронежилетів і захисного одягу, виготовлених відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та «спеціально призначені» для них «компоненти», окрім захисних костюмів або бронежилетів, призначених для персонального захисту їх власників.

З огляду на зазначене, навіть якщо бронежилет є товаром військового призначення та ввозиться в Україну його власником для персонального захисту, ввозити його на митну територію України можна без дозволу Держекспортконтролю України. В інших випадках такий дозвіл необхідно мати.

Відповідно до позиції 1.А.5 додатку 1 Списку товарів подвійного використання, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, наведеному у Порядку № 86, контролю підлягають бронежилети і спеціально призначені для них «компоненти», виготовлені не за військовими стандартами або специфікаціями і не рівноцінні їм у виконанні. Але з урахуванням вимог пункту 22 Порядку № 86, імпорт або тимчасове ввезення зазначених товарів здійснюється без дозвільних документів Держекспортконтролю України.

Відповідно до Примітки позиції 1.А.5 додатку 1 згаданого Списку, контролю не підлягають бронежилети або захисний одяг, якщо вони перебувають у своїх користувачів з метою їх власного захисту; бронежилети, призначені лише для забезпечення фронтального захисту як від уламків, так і від вибуху невійськових вибухових пристроїв.

Тобто бронежилети невійськових стандартів, які є товарами подвійного використання, можуть ввозитися в Україну без дозволу Держекспортконтролю України.

Згідно з пунктом 4 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МК та з пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України, при ввезенні на митну територію України на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства тимчасово звільняються від оподаткування митними платежами та застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньої економічної діяльності, встановлених МК та законами України, бронежилети, що класифікуються у товарній підкатегорії 6211 43 90 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлені відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль