Заява про відмову постачальника надати податкову накладну — не підстава для включення сум податку до податкового кредиту

9 грудня 2014 11
Починаючи з 01.01.2015 заява про відмову постачальника надати податкову накладну не є підставою для включення сум податку до податкового кредиту

Чи є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, подання заяви про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) починаючи з 01.01.2015?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-УІІ  внесено зміни до пунктів 201.10 та 201.11 Податкового кодексу України (ПК), якими визначено підстави для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Вказані зміни набирають чинності з 01.01.2015.

Зокрема, внесено зміни до абзацу 13 пункту 201.10 ПК, згідно з якими подання покупцем заяви зі скаргою на постачальника у разі відмови надати податкову накладну або в разі порушення порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, вилучено з переліку підстав для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Отже, починаючи з 01.01.2015 заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) не є підставою для включення сум податку до податкового кредиту, але надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення контролюючим органом документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах