Договори управління майном, укладені між юрособою та фізособою — управителем майна, не підлягають взяттю на облік у контролюючих органах

16 грудня 2014 43
Управителем майна повинна бути юридична особа, яка є суб’єктом підприємницької діяльності та платником податку на прибуток, тобто договори управління майном, укладені між юридичною особою та фізичною особою — управителем майна, не підлягають взяттю на облік у контролюючих органах

Чи підлягають взяттю на облік в контролюючих органах договори управління майном, укладені між юридичною особою (резидентом чи нерезидентом) та фізичною особою — управителем майна?

Відповідно до статті 1029 Цивільного кодексу України (ЦК), за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов’язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).

Договір управління нерухомим майном укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації (ст. 1031 ЦК).

Пунктом 1.7 розділу І Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 № 1588, в редакції наказу Мінфіну України «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» від 14.11.2014 № 1127 (далі — Порядок), визначено, що управитель майна — юридична особа, яка є суб’єктом підприємницької діяльності та платником податку на прибуток та веде окремо від власного облік доходів та витрат від управління майном, що отримано ним в управління за договорами управління майном.

На обліку в контролюючих органах перебувають договори управління майном на території України без створення юридичної особи, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами, визначені Податковим кодексом України (ПК).

Не обліковуються договори управління майном, визначені у підпункті 153.13.10 або у другому реченні абзацу другого підпункту 5 пункту 180.1 ПК, а саме — договори, за якими здійснюється управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону (п. 3.5 розд. ІІІ Порядку).

Отже, управителем майна повинна бути юридична особа, яка є суб’єктом підприємницької діяльності та платником податку на прибуток, тобто договори управління майном, укладені між юридичною особою (резидентом чи нерезидентом) та фізичною особою — управителем майна, не підлягають взяттю на облік у контролюючих органах.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль