Витрати, понесені на оплату вартості товарів, поставлених особою з Криму

16 грудня 2014 10
Під час тимчасової окупації витрати платника податку на прибуток — юридичної особи, прирівняної до резидента, понесені на оплату вартості товарів (робіт, послуг), поставлених особою, прирівняною до нерезидента, включаються до складу витрат такого платника на загальних підставах

Які особливості включення до складу витрат платника податку на прибуток витрат, понесених на оплату вартості товарів (робіт, послуг), поставлених особою (фізичною особою, юридичною особою або відокремленим підрозділом), яка має податкову адресу (місце проживання, місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим»?

Відповідно до пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII (далі — Закон), який набрав чинності з 27.09.2014, на території вільної економічної зони «Крим» (ВЕЗ «Крим») діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.

ВЕЗ «Крим» запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Законом (п. 2.1 ст. 2 Закону).

Згідно з пунктом 5.3 статті 5 Закону, фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюються з метою оподаткування до резидента.

Витрати юридичної особи, прирівняної до резидента, що були понесені на оплату вартості товарів (робіт, послуг), поставлених особою, прирівняною до нерезидента, включаються до складу витрат такої особи у сумі, передбаченій пунктом 161.2 Податкового кодексу України (ПК) для офшорних компаній (у розмірі 85% вартості цих товарів (робіт, послуг)) (п. 5.11 ст. 5 Закону).

Водночас функціонування ВЕЗ «Крим» під час режиму тимчасової окупації її території здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II «Перехідні положення» Закону (п. 2.2 ст. 2 Закону).

Зокрема, підпунктом 8 пункту 12.3 статті 12 розділу II «Перехідні положення» Закону встановлено, що під час тимчасової окупації справляння податків і зборів, єдиного соціального внеску та застосування реєстраторів розрахункових операцій відносно території ВЕЗ «Крим» діють з урахуванням того, що під час тимчасової окупації норми пункту 5.11 статті 5 Закону не застосовуються.

Отже, під час тимчасової окупації витрати платника податку на прибуток — юридичної особи, прирівняної до резидента, понесені на оплату вартості товарів (робіт, послуг), поставлених особою, прирівняною до нерезидента, включаються до складу витрат такого платника на загальних підставах за правилами, встановленими розділом ІІІ ПК, без урахування норми пункту 5.11 статті 5 Закону.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах