Питання спрощеної системи оподаткування для підприємців розглянули під час гарячої лінії

22 грудня 2014 8
Днями в ДПІ у Шевченківському районі відбувся черговий сеанс телефонної гарячої лінії, під час якого розглядалися питання спрощеної системи оподаткування для підприємців. На запитання платників податків, які виявили бажання поспілкуватися на обрану тему, відповідала заступник начальника ДПІ у Шевченківському районі Ліліана Грабовська

Чи продовжується термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої та п’ятої групи для новостворених підприємців, якщо десятий день із дня державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день?

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, встановлені главою 1 розділу XIV «Спеціальні режими оподаткування» Податкового кодексу України (ПК).

Зокрема, зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання , які протягом 10 днів із дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої–шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Якщо десятий день із дня державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день, то термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої та п’ятої групи для новостворених фізичних осіб — підприємців не продовжується.

Слід зазначити, що заява щодо обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням норм пункту 46.1 ПК не є податковою декларацією (розрахунком).

Як зазначити у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування місце здійснення діяльності, якщо підприємець здійснює перевезення пасажирів або вантажів по території України ?

Фізична особа — підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ПК та зазначати у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

У разі здійснення діяльності з перевезення пасажирів або вантажів, у тому числі за межами митної території України, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає «Перевезення по Україні» та/або «Міжнародні перевезення».

Відповідно до підпункту 298.1.1 ПК, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Форма та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджені наказом Мінфіну України від 20.12.2011 № 1675.

У заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

У свідоцтві платника єдиного податку зазначається, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Отже, фізична особа — підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог статті 298 ПК та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

У разі здійснення діяльності з перевезення пасажирів або вантажів, у тому числі за межами митної території України, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає «Перевезення по Україні» та/або «Міжнародні перевезення».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах