Робоча ситуація дня: Стягнення пені за наявності переплати

22 грудня 2014 42
У результаті перевірки було виявлено заниження податкових зобов’язань з ПДВ та донараховано не лише штраф, а й пеню з моменту виникнення помилки. Чи правомірні дії податківців щодо стягнення пені, якщо самого факту недоплати до бюджету не було? На особовому рахунку підприємства з ПДВ рахується значна сума переплати і тому помилка не спричинила недоплати коштів у бюджет

У результаті перевірки було виявлено заниження податкових зобов’язань з ПДВ та донараховано не лише штраф, а й пеню з моменту виникнення помилки. Чи правомірні дії податківців щодо стягнення пені, якщо самого факту недоплати до бюджету не було? На особовому рахунку підприємства з ПДВ рахується значна сума переплати і тому помилка не спричинила недоплати коштів у бюджет.

Насамперед варто визначити, що таке пеня.

З точки зору цивільного законодавства пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Подібне визначення містить і Податковий кодекс України (ПК): пеня — сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (пп. 14.1.162 ПК).

Про основні вимоги щодо застосування пені читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль