Акціонери не відповідають за зобов’язаннями збанкрутілого АТ

28 січня 2016 56
Акціонери не відповідають за зобов’язаннями товариства і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, тільки в межах належних їм акцій

Акціонери не відповідають за зобов’язаннями товариства і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, тільки в межах належних їм акцій. До акціонерів не можуть застосовуватись будь-які санкції, що обмежують їх права у разі вчинення протиправних дій товариством або іншими акціонерами.

Тому визнано безпідставними позовні вимоги працівниці збанкрутілого акціонерного товариства (АТ) до Фонду держмайна із часткою в статутному капіталі АТ 92,9%, про стягнення заборгованості із заробітної плати та компенсації моральної шкоди. Зокрема, через відсутність у самого АТ ліквідного майна для погашення вимог кредиторів першої черги — заборгованості із зарплати.

Позивачка при цьому посилалася на статтю 619 Цивільного кодексу України, згідно з якою договором або законом може бути передбачена поряд із відповідальністю боржника додаткова (субсидіарна) відповідальність іншої особи.

Однак, з позиції суду, до спірних правовідносин має застосовуватись трудове законодавство, зокрема Кодекс законів про працю України. А додаткова (субсидіарна) відповідальність не може застосовуватись до трудових правовідносин, оскільки вона виникає лише у разі порушення зобов’язання, якого між сторонами не існувало.

Відхилено і посилання позивачки на норми Конституції України та міжнародного права щодо захисту прав та основоположних свобод людини. Адже вони не виключають застосування законодавства України, що регулює спірні правовідносини, і не передбачають стягнення такої заборгованості з акціонерів АТ.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах