Що є підставою для відстрочення або розстрочення виконання судового рішення

17 січня 2015 13
Наявність дебіторської заборгованості перед відповідачем інших осіб не є підставою для відстрочення або розстрочення виконання судового рішення

Наявність дебіторської заборгованості перед відповідачем (ТОВ) інших осіб, його важкий фінансовий стан, наявність кредитної заборгованості чи очікування прибутку від своєї підприємницької діяльності не є підставою для відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

Такою підставою можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим судом способом. При цьому згода сторін на вжиття судом відповідних заходів не потрібна. І суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами такої відстрочки чи розстрочки.

При вирішенні питання про відстрочку чи розстрочку враховуються матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави тощо. Зокрема, щодо юрособи — наявна загроза банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо. Тобто саме те, що рішення виконати неможливо або з певних причин складно, а не можливі негативні наслідки виконання такого рішення для відповідача.

Важкий фінансовий стан відповідача як самостійного суб’єкта господарювання утворився внаслідок його власної госпдіяльності, а не через якісь об’єктивні, незалежні від нього обставини.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах