Робоча ситуація дня: Чи можна визнати витрати, здійснені за рахунок прибутку

3 лютого 2016 89
Як відобразити в податковій декларації з податку на прибуток витрати, які підприємство проводить за рахунок власного прибутку?

СИТУАЦІЯ

Як відобразити в податковій декларації з податку на прибуток витрати, які підприємство проводить за рахунок власного прибутку?

РІШЕННЯ

Якщо під витратами, проведеними «за рахунок власного прибутку», маються на увазі видатки, які списуються в дебет рахунку 44 «Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)», то такої схеми списання витрат вітчизняна система стандартизації не передбачає вже півтора десятки років.

За загальними правилами списання прибутку за дебетом рахунку 44 може відбуватися у кількох випадках. А саме при: 

  • виправленні помилок, які в минулих звітних періодах вплинули на прибуток (п. 4 П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах»);
  • відображенні ретроспективного впливу від зміни облікової політики (п. 13 П(С)БО 6);
  • формуванні капітальних резервів (наприклад, резервного капіталу, передбаченого статутом підприємства або рішенням засновників (власників) — дебет рахунку 44 з кредитом рахунку 43 «Резервний капітал»);
  • розподілі капіталу між власниками підприємства.

Детально про можливість прямого зменшення прибутку на суму різних видатків та класифікацію видатків підприємства читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль