Робоча ситуація дня: Послуги перевезення вантажу з використанням пального замовника

30 березня 2015 39
Підприємство замовляє послуги перевезення. Чи можна передбачити в договорі те, що замовник забезпечує перевізника пальним? Чи переходить у такому випадку право власності на пальне перевізнику, або виникає бартер? Чи може містити договір перевезення елементи договору підряду? Як правильно документально оформити передачу пального?

Підприємство замовляє послуги перевезення. Чи можна передбачити в договорі те, що замовник забезпечує перевізника пальним? Чи переходить у такому випадку право власності на пальне перевізнику, або виникає бартер? Чи може містити договір перевезення елементи договору підряду? Як правильно документально оформити передачу пального?

Відповідно до статті 6 Цивільного кодексу України (ЦК) сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦК, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦК). Згідно із пунктом 2 статті 628 ЦК, сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір).

Тож, ураховуючи зазначені норми, сторони можуть укласти різні види договорів, зокрема і змішаний договір, визначивши у ньому окрім істотних умов, інші додаткові умови за взаємною домовленістю.

Про документальне оформлення забезпечення перевізника пальним та право власності на це пальне читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах