Окремі нюанси нотаріального посвідчення аграрних розписок

9 квітня 2015 10
Чергових змін зазнав Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затверджений наказом Мін’юсту від 22.02.2012 № 296/5

Чергових змін зазнав Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затверджений наказом Мін’юсту від 22.02.2012 № 296/5. Зокрема, у частині нотаріального посвідчення аграрних розписок.

Так, уточнено, що при посвідченні аграрної розписки нотаріус перевірятиме відсутність обтяження за відомостями, що містяться в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (далі — Реєстр обтяжень). І лише за відсутності такого обтяження (за винятком обтяжень за іншими аграрними розписками), відповідна аграрна розписка посвідчуватиметься нотаріусом.

Відомості про предмет застави за аграрною розпискою (наприклад, про майбутній врожай сільськогосподарської продукції) вноситимуться до Реєстру обтяжень.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Довідково: Аграрна розписка — товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах. Аграрна розписка видається окремо на кожний вид сільгосппродукції, визначений родовими або індивідуальними ознаками. Під час видачі аграрна розписка підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню, що сприяє захисту товаровиробників від можливих зловживань кредиторів.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах