Вимоги до оформлення передачі гуманітарної допомоги

16 квітня 2015 8
ВАСУ задовольнив позов благодійної організації до контролюючого органу про скасування податкового повідомлення-рішення

ВАСУ задовольнив позов благодійної організації до контролюючого органу про скасування податкового повідомлення-рішення. Останнє було прийняте за результатами перевірки, під час якої встановлено порушення статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 № 1192-XIV. Зокрема, у частині недотримання порядку ведення обліку гуманітарної допомоги, що, на думку перевіряючих, не дає можливості підтвердити її використання за цільовим призначенням та призвело до заниження податку на прибуток.

Дійсно, законодавством чітко передбачено, що гуманітарна допомога вважається доходом і оподатковуються відповідно до законодавства України лише у випадку її використання не за цільовим призначенням та у разі відсутності обліку щодо її отримання та цільового використання. Але суд не виявив ніяких порушень позивачем щодо отримання та цільового використання такої допомоги, як і її обліку.

Законодавець не визначив вичерпного переліку і видів відповідних видаткових документів, якими оформлюється видача гуманітарної допомоги в цілях бухгалтерського обліку.

Тобто передача гуманітарної допомоги здійснюється за довіреністю набувачів або документами, що засвідчують фізичну особу набувача, і оформлюється відповідними видатковими документами (ордерами, накладними, дорученнями та тощо). І жодних додаткових вимог щодо оформлення передачі гуманітарної допомоги чинним законодавством не встановлено.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах