Кошти із ПДВ-рахунків можуть бути джерелом погашення податкового боргу лише з ПДВ

13 травня 2015 6
ДФС разом із Казначейством просить утриматися від направлення платіжних вимог та постанов про арешт коштів на електронних рахунках суб’єктів господарювання

Чинним законодавством передбачене право держвиконавця накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема, на кошти, які перебувають на рахунках і вкладах у банках, інших фінустановах.

На сьогодні діє порядок електронного адміністрування ПДВ, яким передбачено створення електронних ПДВ-рахунків, кошти з яких перераховуються до держбюджету в рахунок погашення податкових зобов’язань із ПДВ або на спецрахунки та можуть бути джерелом погашення податкового боргу лише з ПДВ відповідно до пункту 87.1 Податкового кодексу України (ПК).

Однак є випадки, коли держвиконавцями направляються до Казначейства платіжні вимоги про стягнення всіх видів заборгованостей з електронних рахунків на підставі рішення суду. Це призведе до неможливості сплати платниками податкових зобов’язань з ПДВ до бюджету, а також до можливості стягнення коштів, що зараховані на такі рахунки, у рахунок погашення інших заборгованостей платників, що суперечить пункту 87.1 ПК.

Тож ДФС разом із Казначейством просить утриматися від направлення платіжних вимог та постанов про арешт коштів на електронних рахунках суб’єктів господарювання до внесення необхідних змін до нормативно-правових актів для врегулювання такої колізії. А також — розглянути питання можливого відкликання раніше направлених до Казначейства платіжних вимог про стягнення коштів та постанов про арешт коштів на таких рахунках.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах