Здійснення операцій з передачі права власності на майно у ФОП

22 травня 2015 4
Фіскальна служба роз’яснила, що фізична особа — підприємець не може бути засновником господарського товариства

Фіскальна служба роз’яснила, що фізична особа — підприємець не може бути засновником господарського товариства, а її майно не може бути внеском до його статутного капіталу. Адже згідно із частиною 1 статті 114 Цивільного кодексу України (ЦК) учасником господарського товариства може бути фізична або юридична особа.

Згідно зі статтею 41 Конституції України та статтею 325 ЦК, суб’єктами права власності є фізичні особи та юридичні особи. А такий суб’єкт права власності як фізична особа — підприємець чинним законодавством не визначено.

Отже, оскільки фізична особа — підприємець не може бути власником нерухомого або рухомого майна, придбання, спорудження, будівництво такого майна та операції з передачі права власності на таке майно вона може здійснювати винятково як фізична особа.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах