Робоча ситуація дня: Бухгалтерський облік фінансової допомоги

1 липня 2015 5
Як відобразити поворотну та безповоротну фінансову допомогу в бухгалтерському обліку надавача та отримувача?

Як відобразити поворотну та безповоротну фінансову допомогу в бухгалтерському обліку надавача та отримувача?

Для позикодавця надана поворотна фінансова допомога формує довгострокову або поточну дебіторську заборгованість залежно від строків її погашення. Якщо строк погашення такої заборгованості перевищує 12 місяців, то поворотну фінансову допомогу відображають проведенням: дебет субрахунку 183 «Інша дебіторська заборгованість» з кредитом субрахунку 311 «Поточні рахунки в національній валюті» або 301 «Готівка в національній валюті».

Позичальник відображає отриману поворотну фінансову допомогу у складі довгострокових зобов’язань (рахунок 55 «Інші довгострокові зобов’язання») або поточних зобов’язань (685 «Розрахунки з іншими кредиторами» або 611 «Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями в національній валюті»).

Детально про облік в надавача фінансової допомоги й облік в отримувача фінансової допомоги читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах