Робоча ситуація дня: Якщо поручитель заплатив за боржника відсотки за валютним кредитом

13 липня 2015 14
З валютного рахунку юридичної особи — поручителя списано 10 000 доларів США у рахунок погашення відсотків за кредитним договором у валюті іншої юридичної особи — боржника. Як оформити взаємовідносини між такими юридичними особами? Адже боржник тепер має повернути поручителю 10 000 доларів США. Як повернути борг: у валюті чи у гривнях за курсом НБУ на день повернення?
Відповідь на це запитання має базуватися на законодавчому регулюванні відносин щодо поруки як способу забезпечення виконання зобов’язань. Водночас треба враховувати так званий валютний характер цих правовідносин.
Щодо відносин між поручителем (юридична особа «А») та боржником (юридична особа «Б») варто зазначити, що відповідно до статті 556 Цивільного кодексу України (ЦК) після виконання поручителем зобов’язання, забезпеченого порукою, кредитор має вручити йому документи, які підтверджують цей обов’язок боржника. При цьому «до поручителя, який виконав зобов’язання, забезпечене порукою, переходять усі права кредитора у цьому зобов’язанні, в тому числі й ті, що забезпечували його виконання».

Детальніше про це читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах