Робоча ситуація дня: Бартерні операції в приватного підприємця на загальній системі оподаткування

16 липня 2015 20
Підприємець на загальній системі оподаткування у 2014 не проводив діяльності. Але в рахунок погашення заборгованості з орендної плати передав орендодавцю майно. Погашення заборгованості оформили актом взаємозаліку.Податківці вимагають від підприємця задекларувати та оподаткувати продажну вартість переданого майна, оскільки підприємство-орендодавець включило суму погашеної заборгованості в дохід підприємця у формі № 1ДФ, як від списання заборгованості. Чи правомірні вимоги податкової? Чи потрібно було орендодавцю включати таке погашення заборгованості в 1ДФ?
ПРОБЛЕМА
Підприємець на загальній системі оподаткування у 2014 не проводив діяльності. Але в рахунок погашення заборгованості з орендної плати передав орендодавцю майно. Погашення заборгованості оформили актом взаємозаліку.
Податківці вимагають від підприємця задекларувати та оподаткувати продажну вартість переданого майна, оскільки підприємство-орендодавець включило суму погашеної заборгованості в дохід підприємця у формі № 1ДФ, як від списання заборгованості. Чи правомірні вимоги податкової? Чи потрібно було орендодавцю включати таке погашення заборгованості в 1ДФ?
РІШЕННЯ
Орендодавець не повинен був відображати у Податковому розрахунку форми сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі — форма № 1ДФ), затвердженому наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, погашення підприємцем заборгованості з орендної плати як списання заборгованості. Тому що фактично відбулося не списання, а погашення заборгованості.
Для виправлення помилки у формі № 1ДФ потрібно подати уточнюючий розрахунок. У ньому потрібно вказати усі графи помилково вказаного рядка, а у графі 9 указати «1».

Детальніше про це читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль